دسته‌بندی نشده

تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آیروپال

تفاوت آرکوپال و آیروپال در چیست ؟

ما بعنوان کارشناسان فروشگاه سلنزی، در این مقاله بطور مفصل به تمام تفاوت های آرکوپال و آیروپال خواهیم پرداخت. اگر شما هم به دنبال خرید سرویس غذاخوری آرکوپال و تفاوت آرکوپال و آیروپال هستید که تا با دیدن این ظروف تفاوت این دو را بدانید حتما با ما همراه باشید.

آرکوپال چیست ؟

اولین شرکتی که این نوع ظروف را روانه بازار کرده است شرکت فرانسه بود که در ابتدای نام این شکل کلمه آرک وجود داشت به همین منظور تصمیم بر این شد تا ظروف اوپالی که توسط این برند ساخته می شوند نام آرکوپال را داشته باشند .

آیروپال چیست ؟

در رابطه با ایروپال ها هم باید بگوییم که ظروف اوپالی که در کشور ایران توسط برند های گوناگونی ساخته می شوند آیروپال نام دارد.

تفاوت آرکوپال و ایروپال در چیست؟

باید گفت ارکوپال ساخت کشور فرانسه بوده و تفاوت آن با ایروپال تنها در کشور سازنده این محصول است.
آیروپال ساخت ایران است و به همین دلیل با این نام شناخته می شود. بنابراین می توان گفت که تفاوت ارکوپال و ایروپال نه در مواد اولیه و نحوه تولید این ظروف، بلکه این تفاوت تنها در کشور سازنده آنها است. برای توضیح بیشتر در این مورد باید گفت که نام اصلی این محصولات اوپال است. که اگر در فرانسه ساخته شود با نام ارکوپال و اگر در ایران ساخته شود با نام ایروپال شناخته می شود.

تفاوت کیفیت آرکوپال و آیروپال
آرکوپال نسبت به آیروپال از کیفیت بالاتری برخوردار است.
اگر شما به دنبال ظروفی هستید که در برابر شوک ها حرارتی که به اصطلاح میانه قابلیت نشکن بودن را داشته باشد پیشنهاد ما به شما این است که آرکوپال فرانسه یا اسپانیا اصل تهیه کنید .

تفاوت آرکوپال و آیروپال از نظر قیمت

یکی از تفاوت های مهم ظروف ارکوپال و ایروپال قیمت آنهاست.
باید گفت که ظروف آرکوپال که ساخت کشور فرانسه اند، دارای قیمت بالاتری نسبت به سرویس آیروپال هستند، پس به این ترتیب و به طور کلی فرق آرکوپال با آیروپال در کشور سازنده و کیفیت و قیمت خرید آن خواهد بود.

ویژگی های ظروف اوپال
بعد از آشنایی با تفاوت آرکوپال و آیروپال قصد داریم تا ویژگی های آیروپال و آرکوپال ها را با هم بررسی کنیم .

  • وزن کم

در مقایسه با ظروف چینی سرویس آیروپال و آرکوپال نسبتا سبک تر هستند. و به همین دلیل برای استفاده روز مره بسیار مناسب می باشند.

  • مقاومت بالا

از ویژگی های مهم سرویس آیروپال مقاومت بالای آنها در برابر شکستگی، لب پر شدن است. ظروف چینی با ضربه ای کوچک خیلی زود لب پر می شوند و استفاده از آنها با مشکلاتی همراه خواهد بود. اما در مورد سرویس آیروپال این مشکل وجود ندارد. البته به طور کلی ظروف اوپال جزو ظروف شکننده آشپزخانه محسوب می شوند و در نگهداری از آنها باید دقت نمود.

  • قابلیت استفاده در ماکروفر و ماشین ظرفشویی

امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند از ظروفی استفاده کنند که قابلیت قرار گیری در ظرفشویی و ماکروفر را داشته باشند. سرویس آرکوپال و آیروپال این قابلیت را نیز دارند.


              شما به عنوان مهمان از سلنزی بازدید می کنید، برای استفاده از امکانات و تخفیف های بیشتر وارد حساب خود شوید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها